Трафаретний друк

Що таке трафаретний друк або шовкографія?

Трафаретний друк і шовкографія - це один і той же спосіб поліграфічного друку. Шовкографія - це особлива технологія друку, яка робить можливим перенесення будь-якого зображення способом продавлювання фарби через трафаретну форму. Найчастіше, в поліграфії, трафарет застосовується як тонка сіточка з шовкових, синтетичних або ж металевих ниток з раніше готовим зображенням. Хоча, з метою заощадити свої гроші, багато виробництв використовують трафаретні мережі з ненатуральних матеріалів. Задрукована матерія забарвлюється шляхом просочування поліграфічної фарби через ніші, які передають малюнок. Саме шовкографія є однією з найбільш прогресуючих технік друку на сьогоднішній день, так як це фінансово-вигідний і дуже якісний вид друку.

Техніка виготовлення шаблону для друку

Пакети

Шаблон для трафаретного друку виготовляється в сім стадій:

  • Наносимо шар фарби
  • Сушимо
  • Оброблюємо матеріал ультрафіолетовим випромінюванням
  • Ми залишаємо копіювальну форму застигати
  • Невеликими струменями води усуваємо зайві контури
  • Повторно сушимо
  • Усуваємо вади нанесенням лаку.

Ура, наш шаблон готовий!

Основні види трафаретного друку

Шовкографія настільки унікальний і багатосторонній спосіб друку, що зараз ми з легкістю можемо нанести будь-які картинки, які нам подобаються, практично на будь-який тип поверхні.

Текстильний друк (набивання малюнків на будь-які типи тканин)

Наприклад, саме за допомогою текстильного друку, зараз ми маємо можливість унікально виглядати в одязі з малюнками героїв улюблених фільмів, симпатичними котиками і веселими написами. Так само ми можемо бачити на полицях магазинів безліч комплектів постільної білизни або ж штор з різноманітністю малюнків.

Малоформатний трафаретний друк (плаский друк)

За рахунок такого виду друку, споживач отримає високоякісну продукцію в межах розміру 70х100 см. Прикладом є поліетиленові або паперові пакети з барвистими нанесеннями, підкладки, наклейки або листівки.

Друк на дрібних предметах

Такий тип друку дозволяє наносити малюнки на олівці, ручки, стакани, запальнички та інші дрібні предмети абсолютно різних форм: від круглої до прямокутної. В сучасній поліграфії немає більш довговічного зображення, ніж нанесене методом шовкографії.

Трафаретний друк на готовій продукції

Шовкографічні машини так само друкують якісні і барвисті малюнки на пазлах, чашках, килимках для комп'ютерної миші і так само на майках або футболках. Ви з легкістю можете замовити нанесення будь-якого малюнка на ваш вибір саме у нас.

Открытки

Трафаретний друк на косметичних і фармакологічних виробах

Завдяки цьому виду друку, ми можемо читати склад і показання до застосування на шампунях або лікарських препаратах.

Друк на склі та металі

У нинішній час стає все популярнішим трафаретний друк на металевих табличках і нанесення зображень на вікна або скло машин.

Хвилинка історії

Термін «шовкографія» (з грец.: «лист по шовку») родом із Стародавньої Греції. Хоча, самому ремеслу було дано початок у відомому нам, як «Країна шовку» - Стародавньому Китаї. У період з IX по III століття до нашої ери, переживаюча тоді розквіт Фінікійська держава, вперше прославилася на весь світ шалено красивими тканинами з шовковими нанесеннями, які можна було купити на купецьких ринках. І тільки через 1800 років світ знову почув про поняття «трафаретний друк». Саме в Японії того часу, обладунки самураїв відрізнялися від інших бойових форм різних держав своїми яскравими кольоровими зображеннями. Техніка шовкографії в Європі почала свій шлях в 1750 році з винаходом шпалер Жаном Патільоном. Але саме Америка стала використовувати цей метод нанесення в великих масштабах. Вони стали наносити зображення на посуді, меблях, тканинах і стінах.