Друк нанесення вибірковим лаком

Що таке друк вібірковим лаком?

Друк та нанесення вибірковим лаком - це один з різновидів цифрового друку. Вибіркове лакування - це особлива технологія друку, яка робить можливим лакування будь-якого елемента способом нанесення додаткового прозорого кольору, яким виступає лак. Найчастіше, в поліграфії за допомогою вибіркового лаку виділяють значущі і вже надруковані об'єкти - логотипи, зображення, особисті дані на візитках і т.д. Це створює більш презентабельний і стильний вигляд рекламної поліграфічної продукції. Прозорий лак наносять на темний дизайнерський картон без додаткового нанесення кольорів (сліпий друк). Також, вибірковий лак наносять на попередньо видруковані зображення після матового препресса або нанесення Софт тач. Саме вибірковий цифровий лак є однією з найбільш прогресивних технік друку на сьогоднішній день, тому що це дійсно презентабельний і дуже якісний вид друку.

Візитки

Вимоги до підготовки макета для друку вибірковим лаком

 • Підготовка макета для друку з нанесенням вибіркового лаку в форматах: Adobe Illustrator - AI, EPS, Corel - CDR.
 • Елементи для друку лаком в макеті потрібно виділити плашковим кольором "Clear" (С-0 M-100 Y-0 K-0).
 • При друці CMYK з вибірковим лаком + ламінація або без ламінації, елементи під лакування повинні бути товщиною не менше 3 мм.
 • Тексти не менше 9 pt Bold.
 • Елементи не менше 1,06 мм (3 pt).
 • Якщо елементи тонше вищевказаних, то ефект лаку візуально відсутній.
 • Допустиме несуміщення 1,5 мм.
 • Об'єкти під лакування створюються БІЛЬШЕ на 0,3 мм з кожного боку, ніж об'єкти CMYK під вибірковий лак.
 • Мінімальна товщина ліній для вибіркового лаку без друку CMYK, повинна бути не менше 0,5 мм.
 • Елементи під покриття лаком повинні бути винесені на окремий шар поверх друкованого зображення і мати 100% заливки (лак не може передавати півтони).
 • У макеті повинен бути створений плашковий колір (С-0 M-100 Y-0 K-0) з використанням імені "Clear" та обов'язковим використанням атрибута OVERPRINT (накладення заливки).
 • Ура, Ваше макет готовий!

Основні види друку вибірковим лаком

Нанесення вибіркового лаку - це унікальний і багатосторонній спосіб друку, який має своє втілення в різних типах друку - цифровому, офсетному та шовкотрафаретному.

Офсетний друк (нанесення УФ лаку на вибіркові частини зображення)

Наприклад, саме за допомогою офсетного друку, ми маємо можливість виробляти унікальні упаковки для харчових продуктів - кава, чай, печиво, цукерки тощо, де завтосовується матовий чи Софт тач препрес, або зверху накладається вибірковий лак. Також вибірковий лак наносять на гібридний лак (помаранчова кожура). Що робить упаковку унікальною, презентабельною та допомагає зберігати продукти від вологи? УФ вибіркове лакування робиться як додатковий колір офсетного друку. Для цього виготовляється металева пластика з зображенням всіх виділених для лакування елементів. Після чого додаткова п'ята секція (звичайний офсетний друк має 4 кольори - 4 секції друку) наносить вибірковий лак, а сушка при виході друкованих листів з офсетної машини, допомагає йому засохнути.

Візитки з лаком

Вибірковий цифровий лак (лакування за допомогою прозорого тонера)

За допомогою цифрового друку, споживачі мають можливість отримати високотехнологічний друкований виріб одиничними або невеликими тиражами. Зараз непотрібно друкувати 5000 або 10000 листівок, не треба робити металеві форми для друку, щоб нанести на вітальну листівку вибірковий лак. Можна надрукувати навіть 5 або 10 листівок за невеликі кошти, та в стислі терміни Ви отримаєте листівки з нанесенням вибіркового лаку. Прикладом використання цифрового вибіркового лаку є наклейки, вітальні листівки та візитівки а невеликих тиражах.

Можливо Вас зацікавить